Aikido

Aikido je japonské sebeobranné bojové umění.

Slabiku Ai lze přeložit jako harmonii, soulad, jednotu, souznění. Slabiku Ki můžeme chápat jako energii, duch či mysl a slabiku Do nejčastěji překládáme jako cestu, perspektivu či hledání. Aikido lze tedy přeložit jako „životní cesta harmonie“, „hledání souladu“, „cesta sjednocení energií“.

Chci cvičit!

Aikido Karlín
Aikido Karlín

Aikido Karlín

„Zřejmě slušnej oddíl.“

V Karlíně cvičíme Aikido od roku 1997. Od té doby se u nás aikido učilo přes tisíc zájemců, od dětí po seniory. Naší hlavní snahou je, aby se cvičenci cítili po tréninku lépe než před ním. A podle toho také vedeme tréninky, máme odpovídající zázemí, organizujeme celý chod a život dojo včetně společných akcí.

Přijďte si k nám zlepšit svoji kondičku a náladu.

Rozvrh hodin

Ondřej Malina 6. dan

Vede večerní tréninky a víkendové semináře v ČR i v zahraničí.

S cvičením Aikido začal v roce 1987 a od roku 1993 jej i vyučuje. V letech 1993 až 2003 byl prezidentem České federace Aikido. Své Aikido rozvíjí i během zahraničních stáží, v Japonsku byl zatím pouze desetkrát.

Dlouhodobě se také věnuje lednímu hokeji, filmovému kaskadérství, jízdě na koni, potápění. Prováděl většinu stavebních úprav v Aikido Karlín, zvláště po povodních v roce 2002.

+420 777 881 666
malina.ondrej@volny.cz
https://www.facebook.com/ondrej.malina.98

Ondřej Malina
„Champion ni naru niwa renshu shika nai“
Bohouš Vaněk

Bohumil Vaněk 4. dan

Aikido cvičí od roku 1993 a od roku 2017 je nositelem 4. danu. Vyučuje ranní a polední tréninky. Vede i tréninky dětí a soukromé (individuální) lekce.

+420 604 272 130
bohousvanek@gmail.com

Technika aikido není útok a bum – partner leží. Již císař Josef II. říkal Mozartovi na jednu z jeho oper: „pěkné, ale příliš mnoho not drahý Wolfgangu“, „Ano, Vaše jasnosti, ale všechny na svém místě“, odvětil Mozart. Tak je to i aikido s technikami. Skládají se z mnoha střípků, které nelze vynechat ani přeskočit.