Objednejte si tričko 30 let ČFAI

23. 05. 2022

Trička ke 30 letům ČFAI je možné objednat pomocí formuláře na webu nebo osobně v dojo. Objednávky přijímáme do konce května.

Výroční Tričko a jeho cesta

Zadáním bylo vytvořit reprezentativní tričko ČFAI k jejímu 30tému výročí. Symbolika, významy a design výsledného trička by tomu měly tedy odpovídat. Výroba včetně designu (3 týdny a 3 dny!).

V přední části je oficiální znak a to na srdci.

Na zádech je kaligrafie aikido psaná v KANJI stylem Jiu waza / free style. To proto, že cfai sdružuje různé styly a interpretace i školy aikido (nebo alespoň v tomto duchu byla federace založena). Vznik a tvorba této kaligrafie je vlastně samostatným příběhem. Myšlenka nápisu ve freestajlu byla už od začátku, ale hledali jsme osobu, která ji vytvoří. Nechtěli jsme plagiátorovat na netu. Navíc tam stejně takové kaligrafie nejsou. Postupně někteří mistři kaligrafie řekli, že tento styl neprovozují, někteří slíbili kaligrafii, ale jen slíbili. Další kaligrafii opravdu zkusili vytvořit. Byly to nádherné nápisy, stále však klasické. Mohli jsme dokonce použít již hotovou soukromou kaligrafie z dojo. Ta prý však nevyzařuje dobré vibrace… Cesta se uzavřela až s pomocí přátel z Japonska. Dostali jsme nápis aikido v KANA (viz obrázek) a v KANJI a až z Japonska. Výsledný nápis bude na zádech propojený s červenou číslovkou 30. Tato červená má přesný odstín jako barva slunce na japonské vlajce. Symbolizuje tedy vztah k Japonsku.

30 let už existuje značka ČFAI a nositelé trička ji reprezentují = proto forma dresu.

Bílá barva trička - je barva neurčitá, nejistá, spojená s představou nevinnosti a čistoty, osvobození, absolutní svobody, nových začátků…. Je také symbolem perfekcionismu a touhy po dokonalosti bez jakýchkoliv kompromisů. Je chladivou barvou, která působí rozjasňujícím dojmem, zvětšuje prostor a napomáhá přemýšlení. Navíc je to nejvhodnější podklad pro použití více barev najednou.

Výrobce má bohužel tato trička pouze ve formátu Unisex.


28. 9. a 28. 10. cvičení odpadá

Ve dnech státních svátků 28. září a 28. října 2022 cvičení Aikido dospělých a dětí odpadá.

Rozvrh cvičení Aikido od září 2022

Do pátku 9. září 2022 upravený rozvrh tréninků, od 12. září začíná běžný rozvrh.

Cvičení o prázdninách

Rozvrh cvičení během prázdnin

Objednejte si tričko 30 let ČFAI

Do konce května přijímáme objednávky na trička k 30 letům ČFAI, neváhejte s objednávkou!

Cvičení o velikonočních prázdninách odpadá

Cvičení o velikonočních prázdninách odpadá - dospělí necvičí 15. a 18. 4., děti 14. a 18. 4.

14. - 17. 3. 2022 odpadají dětské tréninky

Od 14. do 17. března 2022 odpadají dětské tréninky z důvodu jarních prázdnin.

28. 3. 2022: Happyningový seminář

Vzhledem k epidemiologické situaci je březnový seminář s Jöelem Roche přeložen na podzim 2022. Místo něj pořádáme Happyningový seminář na podporu Ukrajiny, doražte!

PF 2022

Přejeme vám krásné prožití vánočních svátků a šťastný nový rok! A nezapomeňte na aiki předsevzetí!

Rozvrh Aikido 22. 12. 2021 - 2. 1. 2022

Rozvrh Aikido během vánočních a novoročních svátků 22. 12. 2021 - 2. 1. 2022